Všetky články v tejto kategórii  Všetky články v tejto kategórii
<<  22/45 >>

Počítadlo návštev na web

9.6.2014 14:24 | grandio-soft

Určite aj Vás už veľa krát napadlo, že pre ešte lepšie fungovanie web stránky či eshopu by bolo vhodné, aby ste sa dozvedeli o Vašich návštevníkoch aj niečo viac. Alebo aby ste aspoň vedeli, akú máte návštevnosť a odkiaľ k Vám užívatelia prichádzajú.

To všetko je však v dnešnej dobe už samozrejmosťou. Teda, ak používate vhodné moduly či softvéry, ktoré Vám to umožnia. Vo firme Grandiosoft Vám už pri spustení web stránky alebo eshopu ukážeme, kde môžete vidieť všetky informácie ohľadom návštevnosti.

Na čo sú dobré takéto informácie?

Rozhodne Vám to poslúži na zlepšenie webu a to v rôznych oblastiach. Okrem toho, že máte k dispozícii základný údaj a tým je celková návštevnosť za určité obdobie alebo aktuálna návštevnosť v tejto chvíli, viete o svojich návštevníkoch pomerne veľa zaujímavých informácií. Dokážete si zistiť, či ste pre návštevníkov zaujímavý len v geografickej oblasti, kde sídlite, alebo aj po celom Slovensku, taktiež pomocou iných štatistík zistíte, či je nutné optimalizovať web aj pre mobilné zariadenia, keďže niektorí môžu ale nemusia prichádzať cez smartfón či tablet. Dokonca si môžete prezrieť aj aké prehľadávače internetu návštevníci používajú. Oveľa zaujímavejším je však zistenie, ako sa návštevníci na Vašom webe správajú a čo ich najviac zaujíma. Môžete napríklad zistiť, kam smerujú ich kroky po kliknutí na niektorú z podstránok, respektíve aký čas strávili na stránke a aká je miera odchodov z tej ktorej podstránky. Celkovo sa tak môžete dostať do ich mysle, pochopiť správanie a vykonať veci na webe ešte lepšie, aby ste zabránili trebárs rýchlym odchodom z web stránky / eshopu, alebo aby návštevníci vykonali istý druh konverzie. A to je ďalší dôležitý bod, ktorý stojí aj za Vašu pozornosť. Konverzia je totiž istý akt či činnosť, ktorú vyžadujete od návštevníka. Väčšinou to býva zanechanie mailovej adresy alebo nakúpenie tovaru a podobne. Konverzií je relatívne veľké množstvo a o žiadnej nemožno povedať, že je bezcenná, pretože má pre Vás väčšinou veľmi vysokú hodnotu. Štatistiky ale dokážu presne merať konverzie, dokážu zistiť, koľko % z ktorých návštevníkov vykonalo konverziu a podobné údaje. Všetko sú to veľmi zaujímavé informácie, ktoré Vám skutočne len pomôžu v rozvoji webu.

Ak aj Vy by ste mali záujem o podobné údaje a chceli by ste mať podobný prehľad o návštevníkoch, veľmi radi Vám pomôžeme. Pre zvýšenie návštevnosti je však dôležité, aby ste mali Váš web optimalizovaný pre vyhľadávače a aby sa vyskytoval na niektoré, pre Vás podstatné, kľúčové slová či frázy na popredných miestach vo vyhľadávaní. Aj túto neľahkú úlohu však dokážeme v Grandiosoft splniť a z niekoľkých návštevníkov denne sa postupne môže stať niekoľko stoviek užívateľov denne. Neskôr budú mať takéto štatistiky pre Vás oveľa vyššiu a cennejšiu hodnotu, pretože bude Váš web oveľa viac prosperovať a Vy sa budete snažiť o jeho absolútne zdokonalenie.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam