Všetky články v tejto kategórii  Všetky články v tejto kategórii
<<  32/45 >>

Redakčné systémy

14.3.2014 08:51 | grandiosoft

Dnes poznáme mnohé redakčné systémy, pomocou ktorých spravujeme obsah na web stránke či eshope. Content Management System predstavuje základný nástroj na to, aby ste si mohli celý obsah upravovať aj sami bez nejakej ďalšej externej pomoci.

Voľne dostupný CMS

V zásade by sme mohli povedať, že redakčné systémy rozdeľujeme podľa toho, ako sú dostupné. Niektoré z nich sú voľne dostupné na internete a môžete si ich stiahnuť. Väčšina ľudí pozná práve tie, pretože aj firmy ich radi využívajú pri tvorbe web stránok či eshopov. Výhodou takýchto redakčných systémov je práve to, že ich pozná väčšina a poznajú aj celkové prostredie, ktoré ich tam čaká. Nemusia sa tak zoznamovať so všetkými funkciami a hľadať položky, ktoré by chceli upraviť. Taktiež existuje aj neuveriteľné množstvo návodov a videonávodov, ktoré Vás naučia s týmto známymi redakčnými systémami pracovať už po pár minútach či hodinách. Nebude pre Vás problém upraviť si podstránku alebo pridať nový obsah.

Vlastný CMS

Druhou možnosťou je vlastný administračný systém, ktorý Vám ponúkame aj my. Vytvárali sme ho relatívne dlhý čas a výsledkom je dokonalý CMS, ktorý splní požiadavky každého užívateľa. Ak potrebujete čokoľvek na web stránke či eshope zmeniť, môžete sa spoľahnúť, že náš administračný systém Vám to umožní. Naučíme Vás s ním pracovať. Nemusíte sa obávať, že si nebudete môcť upravovať položky tak, ako by ste chceli. Je veľmi jednoduchý na používanie a určite si ho veľmi rýchlo obľúbite. Spravovanie web stránky či eshopu tak môžete vykonávať aj sami, bez pomoci ostatných.

Redakčné systémy sa stali pevnou súčasťou už každej web stránky a každého eshopu. Obsah nemôže byť statický, keďže to vrhá zlé svetlo na Váš web z pohľadu samotných návštevníkov, ale aj vyhľadávača. Má to teda vplyv aj na SEO, ktoré je určite veľmi podstatné a ktoré netreba zanedbávať. V minulosti sa weby robili len ako prezentácie, pričom sa v podstate nič nedalo meniť. Samozrejme, mohla Vám firma či jednotlivec zmeniť obsah alebo inak upraviť, avšak chcelo to poznať všetky kódy a vedieť sa v nich orientovať. Bolo to zdĺhavé a výsledný efekt často nemusel byť podľa Vašich predstáv. Dnes je však celkom iná doba a k tomu, aby ste si mohli upravovať obsah na webe nepotrebujete znalosti z informačných technológií. Stačí Vám poznať prostredie Wordu a podobných programov, ktoré slúžia na editáciu textu.

Nedá sa taktiež povedať, ktorý redakčný systém je lepší či najlepší. Určite je to najmä o tom, ako sa dokáže prispôsobiť Vašim potrebám a požiadavkám. To sa deje prostredníctvom modulov, ktoré sa môžu aplikovať a inštalovať do administračného systému. Moduly fungujú ako aplikácie v dnešných moderných smartfónoch, kedy si v nich dokážete prezerať údaje, ktoré potrebujete a taktiež Vám umožňujú zjednodušenie mnohých technických záležitostí. Na výber máte hneď niekoľko desiatok modulov, ktoré Vám spríjemnia administráciu web stránky alebo eshopu. V Grandiosoft máme taktiež hneď niekoľko modulov, ktoré sú pripravené na použitie možno práve pre Vás.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam