<<  43/45 >>

Ako založiť eshop

21.10.2013 16:25 | grandiosoft

Uvažujete o tom, že by ste si založili svoj vlastný online obchod? Ak áno, potom práve pre vás je tu pár cenných rád, ako by ste sa mohli vyhnúť zbytočným problémom a starostiam.

Na začiatku je dobré, ak by ste si rozmysleli, čo vlastne chcete predávať. Budú to výrobky bežnej spotreby, vami vyrábané výrobky alebo budete v pozícií akéhosi sprostredkovateľa? Je dobré vedieť, čo presne chcete mať umiestnené na vašom internetovom obchode. Ak už to viete, mohli by ste si premyslieť stratégiu. Ak máte v pláne preraziť len cenou, potom by ste mali mať aj nejaký iný záložný plán. Napríklad zvyšovanie kvality ponúkaného sortimentu by mohol byť váš plán „B“.

Ako založiť eshopAk viete odpovede na všetky vyššie uvedené otázky, potom sa môžete pustiť do samotného eshopu. V zásade máte 2 základné možnosti. Prvou je, že všetko zoberiete na svoje plecia a eshop si pomocou dostupných webov, ktoré túto možnosť poskytujú, vybudujete sami. Samozrejme treba počítať s obmedzeniami, ktoré vás pri tom čakajú. Výhodou je však veľmi rýchle zriadenie, kedy už o pár desiatok minút máte eshop v podstate podľa vašich predstáv i keď nie celkom. Ide najmä o to, že vzhľad, ktorý vám web poskytuje sa dá upravovať len čiastočne a nie všetko sa dá prispôsobiť vašim potrebám a požiadavkám. Preto je dosť možné, že budete po čase nespokojní a budete požadovať niečo viac. Výhodou je však pre mnohých cena, kedy je často zriadenie takéhoto eshopu zadarmo alebo za veľmi nízku cenu. Svoje kódy, vďaka ktorým eshop funguje, si môžete upraviť podľa seba, avšak nie vždy je to možné a závisí to aj od vašej IT zručnosti. Reklamy a rôzne bannery takisto nie sú príliš veľkým lákadlom. Ďalšou možnosťou sú aj platené eshopy, ktoré si takisto viete zaobstarať aj sami pomocou týchto aplikácií. Kameň úrazu je však v samotnej platbe. Človek zaplatí za eshop, avšak v konečnom dôsledku, ak by chcel pridať ďalšie funkcie alebo inak rozšíriť svoj obchod si musí priplatiť. Môže to výjsť poriadne draho a táto možnosť sa vôbec neodporúča. Druhou a pre väčšinu zákazníkov lepšou alternatívou je ak by ste si dali svoj eshop vyrobiť nejakej firme, ktorá má túto činnosť v popise práce. Takáto firma vám vie eshop vyrobiť presne na mieru alebo podľa vami zvolenej šablóny. Samozrejme aj tu hovoríme o rôznych cenových variáciách a preto by ste mali mať dopredu jasné, čo by ste chceli od vášho eshopu a najmä to, či by mal plniť základný účel – predaj sortimentu alebo má mať aj rôzne nadštandardné funkcie ako nejaké kupóny či vernostný systém. Samozrejmosťou pre mnohé firmy je aj optimalizácia pre vyhľadávače, ktorú ponúkajú k vytvoreným eshopom, alebo si túto službu môžete objednať zvlášť. Je dobré, ak by ste mysleli aj na rôzne jazykové mutácie, ktoré sú určené pre občanov cudzích štátov.

Pri vytvorení eshopu firmou neriešite hosting ani doménu. Môžeme si v skratke povedať, že hosting je akési umiestenie stránky na internete (akýsi domov) a doména je koncovka, ktorý váš web má. Avšak aj tieto veci si dokážete zriadiť sami, samozrejme, s následkami v podobe nevyžiadaných reklám.


Fotogaléria


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print


Hore
Sociálne siete
Facebook Google+ In
Kontakt
Phone +421 903 150 884
Mail info@grandiosoft.sk
Web www.grandiosoft.sk

© Všetky práva vyhradené - www.grandiosoft.sk - Ochrana osobných údajov - Sitemap - Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam