<<  42/45 >>

Dizajn web stránok

22.10.2013 18:00 | grandiosoft

Dizajn webu je dosť špecifická oblasť pre všetky firmy, ktoré sa zaoberajú výstavbou web stránok. Vždy všetko záleží od klienta a vždy je to on, kto povie konečné slovo, či chceme, aby jeho web vyzeral takto alebo tam chce vykonať ešte nejaké zmeny. Každá firma je teda podriadená želaniam klienta, ktorý si určuje čo a kde by chcel mať. Samozrejme, nie každý má k tomu vzťah a cit a preto firmy vždy poskytujú svoje odporúčania, ako by to bolo lepšie, kde by sa čo malo umiestniť, aby stránka nevyzerala chaoticky a aby sa na nej vedel návštevník dobre zorientovať. Dizajn je však, ako som už spomínal, veľmi špecifický. Zväčša pri jeho výbere záleží na firme či človeku, ktorú si web objednáva a na jeho činnosti. Ak niečo predáva, tak čo je jeho sortiment, ak poskytuje nejaké služby, tak aké sú to a podobne. Veľmi zavážia aj firemné farby, ktoré má každá firma alebo nejaké logo či iné drobnosti od ktorých sa dizajn odvíja. Firma sa bude určite snažiť, aby váš web bol v súlade s vašou Corporate Identity. To znamená, že ak máte nejaké zaužívané tradície, farby, logá, obrázky a podobné veci, bude sa ich snažiť v rozumnej miere implementovať do vášho webu. Je totiž dobré, ak návštevník, ktorý vás pozná príde na váš web a nebude prekvapený z toho, aké farby ste zvolili, čo je to tam za obrázok a podobne. Samotný návštevník webu by však mala byť vaša priorita. On totiž chce niečo vedieť, ak sa dostal na vašu internetovú stránku, má záujem vykonať nejakú konverziu, ak si ju otvoril a podobne. Preto je dobré, ak v prvom rade myslíte na neho a ak podriaďujete web jemu, pretože on vám v konečnom dôsledku spraví zákazku, kúpi tovar alebo si objedná službu.

Dizajn web stránokPoďme však pekne od začiatku a teda od samotného tvorenia webu a tvorenia dizajnu. Hlavička je vrchná časť stránky. Vkladajú sa tu texty s názvom stránky a prípadne aj podstránky. Môže tu byť aj nejaké motto alebo veta, ktorou sa riadite. To, čo tam bude, ako veľké a aký font, si rozhodujete vy, pokiaľ máte záujem aj o takéto detaily.

Pozadie stránky. Veľmi podstatná a dominantná časť. Nemali by ste ju určite zanedbať, ale naopak, mali by ste sa dostatočne dlho venovať správnemu výberu pozadia. Nemalo by to byť krikľavé ani fádne a malo by korešpondovať s vašou CI.

Vzhľad menu je dosť diskutabilná položka. Otázkou je o aké menu máte záujem. Ak je to menu zvislé či pozdĺžne, otázkou je aj čo chcete umiestniť do menu a čo sa vám zdá dôležité. Chcete mať viacero položiek a jednu hlavnú alebo naopak chcete mať veľa článkové menu?

Rozloženie webu je tiež individuálne. Máte záujem o web, kde bude najmä veľa textu alebo eshop, kde budú produkty a k nim menší popis?

Posledná vec sú komponenty ako nejaké buttony, ktoré umožňujú prihlásenie, nákup, pridanie sa do vašej fanpage a podobne. Aj to je dobré, ak by ste si zvážili, čo je pre vás podstatné a dôležité.


Fotogaléria


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print


Hore
Sociálne siete
Facebook Google+ In
Kontakt
Phone +421 903 150 884
Mail info@grandiosoft.sk
Web www.grandiosoft.sk

© Všetky práva vyhradené - www.grandiosoft.sk - Ochrana osobných údajov - Sitemap - Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam