<<  29/45 >>

Optimalizácia stránok

7.4.2014 12:54 | grandio-soft

Poznáte to. Otvára sa Vám stránka a po otvorení vyzerá o čosi inak ako ste boli zvyknutí. Chyba nie je očividne v zmene dizajnu či jednotlivých prvkov, ale prekáža Vám pozícia jednotlivých objektov, ktoré sú posunuté alebo mali mať očividne svoje miesto niekde inde. Je to chybou prehliadača? V podstate áno, i keď sa tomu dá predchádzať. Ako? Stačí, že samotná firma, ktorá web vytvára, počíta s tým, že ho budete prehliadať na rôznych typoch prehliadačov, ktoré nie vždy zobrazujú všetky prvky rovnako, aspoň čo sa týka samotnej pozície.

Doteraz sme sa často stretávali len s optimalizáciou pre vyhľadávače. Vyhľadávacie nástroje sú veľmi dôležitou súčasťou internetu, pričom priamo podporujú konkurenciu vo všetkých odvetviach. Jednoducho sa treba snažiť, aby ste boli na popredných priečkach na určité frázy či kľúčové slová. Optimalizácia pre prehliadače však samotné snaženie sa neznamená. Jednoducho stačí, aby bol web takto optimalizovaný už pri svojom zrode a ďalej už netreba nič riešiť.

Prečo sa však web nemusí zobrazovať všade rovnako? Odpoveď je veľmi jednoduchá. Každý prehliadač má svoj vlastný kód, podľa ktorého číta stránky a eshopy. Tento kód je rozličný v závislosti od prehliadača, pričom však môžeme povedať, že väčšina z nich ho má dosť podobný či identický. To znamená, že web načítajú rovnako a všetky objekty a prvky budú v stabilnej polohe. Je to dôležité najmä pre image Vašej firmy, ktorý sa dá ľahko pokaziť aj takto možno pre Vás bezvýznamnou vecou.

Azda jediný prehliadač, ktorý má často problémy so zobrazením stránok a eshopov v rovnakej podobe, ako všetky ostatné, je Internet Explorer. Faktom je, že väčšina prehliadačov sa vie vysporiadať so zdrojovým kódom a dokáže web zobraziť absolútne rovnako. Pri vyššie spomínanom prehliadači však niekedy badať menšie zmene, pre laikov sú často prehliadnuteľné, pre ľudí venujúcich sa tejto oblasti sa pokladajú za hrubé chyby.

V Grandiosoft Vám dokážeme web optimalizovať pre prehliadače. Táto aktivita sa dá vykonať aj po tom, čo je web spustený a Vy sa pre ňu rozhodnete. Optimalizácia pre prehliadače by mala byť povinná súčasť výstavby každej stránky a každého eshopu. Bohužiaľ, aj v dnešnej dobe je ešte stále veľa webov, ktoré nie sú takto optimalizované a na ktoré sa len veľmi ťažko pozerá. Ak nechcete svojich návštevníkov odradiť, potom je to rozhodne cesta, aj vďaka ktorej zostanú na Vašom webe. V dnešnej dobe. Kedy je aj prehliadačov viac ako dosť, si nikdy nemôžete byť istý, či sa neobjaví zasa ďalší nový a jeho kód zasa nebude odlišný od ostatných. Používaním všeobecne uznávaných kódov a rôznych označení sa však vyhnete tomu, aby ste mali problémy so zobrazenou stránkou či eshop na inom prehliadači. Nikomu však nemôžete hovoriť, aký prehliadač má používať, pričom sa každý riadi na základe istých preferencií. Vy však musíte byť pripravený na to, že Váš web môžu ľudia vidieť na akomkoľvek prehliadači a mali by ho vidieť správne.

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print


Hore
Sociálne siete
Facebook Google+ In
Kontakt
Phone +421 903 150 884
Mail info@grandiosoft.sk
Web www.grandiosoft.sk

© Všetky práva vyhradené - www.grandiosoft.sk - Ochrana osobných údajov - Sitemap - Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam