Fulltextové vyhľadávanie

Ak ste ešte o fulltextovom vyhľadávaní nepočuli, nasledujúce riadky Vás presvedčia o tom, že aj Vy začnete používať tento typ vyhľadávania, ak ho ešte nepoužívate. Vyhľadávanie sme poznali často krát len z klasických vyhľadávačov, za všetky spomenieme azda len Google, ktorý je na našom trhu dominantný. Ak niečo vyhľadávame, nachádzame naše kľúčové slová či frázy na všetkých stránkach či eshopoch. Akákoľvek zmienka o našom kľúčovom slove sa zobrazí vo výsledkoch vyhľadávania a je len na nás, ktorú stránku či eshop si otvoríme.

Ako funguje?

Fulltextové vyhľadávanie je dosť podobné vyhľadávaniu, ako sme si uviedli v predchádzajúcom príklade. Je tu však rozdiel najmä v mieste, kde sa vyhľadávanie deje. Pokiaľ pri klasickom vyhľadávaní hovoríme o vyhľadávači, pri fulltextovom hovoríme o hľadaní priamo na eshope či web stránke. Možnosť „hľadať“ využívajú návštevníci najmä vtedy, ak je eshop príliš veľký na to, aby všetky produkty prehľadávali. Deje sa tak najmä vtedy, ak už zákazník má dopredu rozmyslené, čo na eshope chce kúpiť a ak nechce strácať čas práve tým, že jeho vybraný produkt bude musieť hľadať vo všetkých kategóriách.

Pri fulltextovom vyhľadávaní sa Vám zobrazia vo výsledkoch všetky články, texty, produkty či názvy menu s Vami zadanými kľúčovými slovami či slovom. Ak je to teda všeobecnejšie slovo, je dosť možné, že výsledkov bude relatívne veľa. Ak však hovoríme o konkrétnom produkte či značke, výsledky budú pre Vás relevantné a ihneď sa môžete prekliknúť k tomu, čo ste mienili na začiatku. Výhoda fulltextového vyhľadávania je nesporná. Ide najmä o šetrenie času, ktorého má každý zákazník málo. Ak mu umožníte, že si bude môcť produkty aj pomocou tohto vyhľadávania kúpiť skôr a teda nevynaloží na ich nákup tak veľký čas, potom Vás rozhodne v budúcnosti odmení aj ďalším nákupom.

Výhody pre návštevníkov

Dnes teda nehovoríme len o klasickom vyhľadávaní prostredníctvom vyhľadávača, ale aj o fulltextovom vyhľadávaní. Možno ste si pri čítaní týchto riadkov uvedomili, že ste tento typ vyhľadávania využívali aj predtým. Samozrejme, nie je to žiadna novinka. Avšak v Grandiosoft s našim modulom, dokážeme fulltextové vyhľadávanie ešte viac vylepšiť a zdokonaliť. Niektoré vyhľadávania sa orientujú len na produkty či len na text, my sa snažíme o skutočný fulltext a teda slová či vety kdekoľvek na webe. Návštevník nemusí vždy hľadať len produkt, alebo len text, niekedy ho zaujme aj dobrý článok na Vašom eshope, kde sa spomína jeho kľúčové slovo a je tu aj odkaz na produkt, ktorý taktiež obsahuje jeho kľúčové slovo. Cesty, ktoré absolvuje návštevník až k samotnému nákupu sú často nevyspytateľné, Vy však musíte počítať s rôznymi alternatívami a byť pripravení na čokoľvek. Preto Vám ponúkame skvelé riešenie, u nás, v Grandiosoft. Zabezpečíme, aby sa návštevník vždy dostal k tomu, čo potrebuje a chce vidieť. Rozhodne je lepšie, mať funkcie aj navyše, ako nemať žiadne a neosloviť Vašich potencionálnych zákazníkov.


Hore
Sociálne siete
Facebook Google+ In
Kontakt
Phone +421 903 150 884
Mail info@grandiosoft.sk
Web www.grandiosoft.sk

© Všetky práva vyhradené - www.grandiosoft.sk - Ochrana osobných údajov - Sitemap - Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam