Stabilita stránky

Web stránka má svoje úložisko, ktoré nazývame hosting. V hostingu sú uložené všetky údaje, obsah ako taký. Hosting v podstate zabezpečuje to, že Vaša web stránka funguje. Ak je nekvalitný, jej načítanie niekedy nie je možné a zlyhá. V takom prípade sa web nedá otvoriť a užívateľ sa na web stránku nedostane. Neposkytnete mu tak potrebné informácie, ktoré chcel získať. Čo spraví takýto užívateľ? Pozrie si web inej konkurenčnej firmy, ktorej web stránka sa načíta ihneď a bez problémov. Aj preto je veľmi dôležité, aby ste sa vyhli podobným zlyhaniam a aby ste si vybrali kvalitné hostingové služby s dlhoročnými skúsenosťami a so spokojnými zákazníkmi. Naša partnerská spoločnosť je možno práve tá, akú potrebujete. Už niekoľko rokov s ňou spolupracujeme a výsledkom sú spokojní klienti, ktorým stránka nepadá a je neustále plne funkčná.

Váš web môžete navštíviť hneď niekoľko návštevníkov naraz. Nehovoríme tu však o dvoch či troch, ale často o desiatkach či niekedy stovkách v jednom momente. Aj preto by ste mali rozumieť tomu, že ak si Vás prezerá trebárs desať ľudí naraz a stránka padne, všetci desiati môžu prejsť ku konkurenčnej respektíve na tú Vašu sa už nevrátia. Preto sa v otázke hostingu príliš nepozerá len na ekonomické aspekty, ale aj na skúsenosti a kvalitu. Nižšie si predstavíme dva spomínané pojmy pri stabilite web stránky a to hosting a doménu.

Základné rozdelenie hostingu

Hosting je, ako sme si už uviedli, isté úložisko dát. V hostingu sú uložené informácie z Vašej web stránky a všetky údaje, ktoré sú s ňou spojené a sú potrebné na správne fungovanie. K hostingu máte prístup pomocou prihlasovacích údajov, ktoré ste obdržali. Samozrejme, údaje môžete aj z časti meniť, avšak nie všetky. Pri hostingu máte v zásade niekoľko možností na výber. Štandardne sú však na výber 3 rôzne alternatívy, ktoré sa líšia veľkosťou. Tieto balíčky sú vhodné aj pre malé či veľké web stránky. Už akýmsi štandardom sa tiež stáva, že si môžete tento balíček aj sami upravovať alebo vyskladať celkom nový podľa Vašich potrieb. Všetko záleží len na Vašich predstavách a na tom, ako veľmi budete používať web stránku a aký veľký obsah do nej budete vkladať. Samozrejme, nerastie len objem dát a počet mailových adries, ale aj cena. Tá je však stále relatívne nízka v porovnaní s tým, koľko môžete web stránkou zarobiť.

Výber domény

Doména je druhou dôležitou súčasťou pri web stránke. V podstate každá moderná krajina má svoju vlastnú doménu, Vy si však môžete zvoliť aj doménu iného štátu. To sa dá využiť pri zakladaní cudzojazyčnej stránky, ktorá sa môže svojim jazykom a typom domény tváriť ako zahraničná.

Pri web stránke je teda dôležitý tak hosting, ako aj doména. Bez nich nemôžete prevádzkovať web stránku. Z ekonomického pohľadu to nie je príliš náročné, ak Vám má web prinášať neustále nových zákazníkov a klientov. Z technického charakteru je to pre Vás taktiež nenáročné, keďže všetko vybaví za Vás hostingová spoločnosť a my sa môžeme pustiť do výstavby webovej prezentácie.


Hore
Sociálne siete
Facebook Google+ In
Kontakt
Phone +421 903 150 884
Mail info@grandiosoft.sk
Web www.grandiosoft.sk

© Všetky práva vyhradené - www.grandiosoft.sk - Ochrana osobných údajov - Sitemap - Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam