Modul formuláre

Formuláre sa dnes stávajú už tradičným vyplnením podstránky Kontakt. V minulosti sa na tejto podstránke nachádzali len kontaktné údaje, ktoré tvorilo telefónne číslo, adresa a najmä meno. Dnes už často vidieť rôzne kontaktné formuláre, ktoré treba vyplniť a odoslať. Návštevník ich vypĺňa najmä z toho dôvodu, aby sa vyhol otázkam o detailoch jeho problému či otázky. To, ktoré údaje budú povinné návštevníci pred odoslaním formulára vyplniť si určuje sám majiteľ webu. Určite by to však malo byť meno a kontaktné údaje, ako aj priestor, kde návštevník popíše svoj problém a v podstate napíše svoju otázku či otázky. Formulár je jednoduchá cesta k tomu, ako získať kvalitné odpovede a vyhnúť sa desiatkam mailov či pretelefonovaných minút. Do formuláru si Vy, ako majiteľ eshopu či web stránky, môžete umiestniť akékoľvek otázky. Taktiež sa tu môžu nachádzať aj otázky s odpoveďami, ktoré si návštevník vyberá. Tak dokážete ešte bližšie a lepšie identifikovať problém, ktorý má.

V Grandiosoft Vám ponúkame komplexnú administráciu formulárov. To znamená, že Vám formuláre nastavíme tak, aby chodili na Vami uvedenú e-mailovú adresu a taktiež ich vytvoríme podľa Vami zadaných otázok a polí, ktoré chcete vo formulári mať. Tieto polia sa dajú editovať a neustále vylepšovať podľa potreby. Ak sme pri poliach, treba spomenúť aj jednotlivé typy, ktoré je možné pridať do formulára. Nie všetky sú rovnakej dĺžky a preto je niekedy vhodnejšie zvoliť kratšie pole pre očakávane kratšiu odpoveď a niekedy je lepšie, ak je pole dlhšie, kde sa vyjadruje návštevník vlastnými slovami a obšírne vysvetľuje problém či otázku.

Typy polí vo formulári

Polia máme v základe krátke a dlhé. Obe sú textové a sú vhodné tak na kratšiu odpoveď, ako aj na dlhšiu. Na výber máte však aj z poľa pre dátum, ktoré je špeciálne určené pre tento účel, pole pre čas, ktoré ešte podrobnejšie informuje majiteľa webu. Ďalšie polia sú už skutočne špecifické, môžu sa však zísť na Váš účel. Hovoríme tu o vyskakovacom menu , ale aj o zaškrtávacej voľbe či rádio voľbe. Znamená to teda, že máte na výber možnosti či odpovede, z ktorých by ste si mali vybrať jednu či niekoľko pre Vás vhodných a tým spresniť Vašu otázku, problém či definovanie niečoho. Pri kontaktných údajoch vo formulároch netreba zabúdať ani na email. Aj ten má svoje špeciálne pole, ktoré dokáže rozoznávať e-mailovú adresu od textu. Niekedy je nutné zaslať pomocou formulára aj obrázok či fotku. Vďaka nej môžu pracovníci na druhej strane ešte bližšie poznať Vami opisovaný produkt alebo celkovo lepšie si predstaviť popisovanú vec. Pole pre obrázok by v takomto prípade nemalo chýbať. Ako doplňujúce polia môžeme do formulára aplikovať pole pre nadpis a pole pre popis, ktoré sú niekedy skutočne podstatné a dokážu presne zadefinovať celý formulár, problém, otázku či prediskutovávanú vec.

V predchádzajúcich riadkoch sme si písali o tom, čo je možné dať do formulára a aké polia Vám môžeme pridať. Je však dôležité povedať, že formulár môže vyzerať skutočné vábne, dokonca ho môžeme rozdeliť aj do viacerých stĺpcov. Vďaka tomu môžeme formulár vytvoriť presne podľa Vašich predstáv a vytvoriť tak efektívnu, rýchlu a estetickú funkciu na komunikáciu.


Hore
Sociálne siete
Facebook Google+ In
Kontakt
Phone +421 903 150 884
Mail info@grandiosoft.sk
Web www.grandiosoft.sk

© Všetky práva vyhradené - www.grandiosoft.sk - Ochrana osobných údajov - Sitemap - Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam