Nevýhody flash animácií

Pri surfovaní na webe ste si určite všimli, že niektoré web stránky majú rôzne pohyblivé obrázky a celkovo sa celý web istým spôsobom hýbe. Je iný, Vás, ako návštevníka to určite zaujme. Pozitívne? V prvom momente možno áno, keďže je to skutočne iný web a odlišujete ho od ostatných, ktoré sú naozaj statické. Avšak po určitom čase hľadanie tých správnych informácií Vám už pohyblivý obrázok začne prekážať, prípadne rôzne blikajúce objekty a hýbuce sa postavy Vám začnú pripadať zvláštne. Flash animácie zaznamenali svoj veľký boom ešte v čase, keď sa web stránky nezakladali vo veľkom ako teraz. Vtedy sa skúšali rôzne prvky na webe a ľudí to lákalo, pretože to bolo iné. Málokto si mohol dovoliť také animácie. Dnes sú už vnímané celkom inak. Návštevníkom prekážajú a nevyzerajú profesionálne a odborne, ako by si mnohí želali. Aj preto ich dnes nahrádzajú statické obrázky a celkovo iný dizajn webu.

Výhody flash animácií

Flash animácie však mali alebo ešte majú aj svoje výhody. Medzi tú najväčšiu rozhodne patrí diferenciácia, ktorá je skutočne zaručená. Okrem toho, že sa dokážete odlíšiť z radu klasických stránok, dokážete svoje posolstvo či činnosť povedať celkom iným spôsobom. Aj vďaka tomu si Vás určite všimne viac ľudí. Vo flash animácií dokážete hýbať v podstate hocičím. Je to určite výhoda pre všetkých, ktorých činnosť je relatívne zložitá a chcú ju znázorniť svojim návštevníkom. Ak teda nechcete pracne v texte vysvetľovať postup toho, ako dokážete niečo vytvoriť, využijete na to flash animáciu. Je taktiež dôležité povedať, že si Vy vyberáte, kde túto animáciu umiestnite. Môžete si tak vyskladať celý dizajn a celkovo stránka môže pôsobiť pohyblivo. Flash animácie tak nemusia pôsobiť len zle a časom začnú prekážať, ak ich vhodne umiestnite a nebudú príliš veľké, pestrofarebné, nebudú blikať a inak neustále na seba pútať pozornosť, potom sú pre Vás dobrým riešením.

Nevýhody flash animácií

Povedzme si však niečo aj k nevýhodám. Tie skutočne prevažujú nad diferenciáciou a ukážkou postupu Vašej práce v pohyblivých obrázkoch. Hlavnou nevýhodou je, že spider, alebo inak povedané robot, ktorý prehľadáva a indexuje Vašu web stránku, nedokáže flash animáciu prečítať. Ak teda do flash animácie umiestnite nejaký text, robot mu neporozumie a text ignoruje. Samozrejme, návštevník si dokáže prečítať text, avšak až vtedy, ak je už na web stránke. Keď sa na ňu chce dostať a to napríklad pomocou vyhľadávača, potom tento text nie je vyhľadávačom zohľadnený. Najhoršia možnosť je, ak je web celý vo flash. To znamená, že všetky prvky sú vytvorené tak, že sa hýbu alebo nie sú inak statické. Robot ich nedokáže prečítať, Vaša stránka sa nezobrazuje vo výsledkoch vyhľadávania na jednotlivé kľúčové slová. To zrejme nie je cieľ, aký ste chceli dosiahnuť. Aj kvôli tomu by ste mali pouvažovať nad vytvorením klasickej web stránky, ktorá sa ľahko indexuje a zbaviť sa rôznych flash prvkov.


Hore
Sociálne siete
Facebook Google+ In
Kontakt
Phone +421 903 150 884
Mail info@grandiosoft.sk
Web www.grandiosoft.sk

© Všetky práva vyhradené - www.grandiosoft.sk - Ochrana osobných údajov - Sitemap - Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam